RaumaGolf logo

yritysaamu logo

junnugolf banneri

Ala-Pomppustentie 20, 26510 Rauma • Caddiemaster puh. 02 8230324, » caddiemaster(at)raumagolf.fi

24H junnugolfille

Rauma Golf toteutti 24h junnugolfille tapahtuman                                 27.-28.6.2016 klo 06:00-06:00. #24hgolf

 

Hauskalla tempauksella kerättiin varoja oman seuran juniorityön hyväksi. 

Projektin tavoitteena on junnugolfin näkyvyyden nostaminen, seuratoiminnan yhteisöllisyyden nostaminen ja ennen kaikkea mahdollistaa raumalaisten junioreiden mahdollisuus tulla golfharrastuksen pariin.

Pelaamassa vuonna 2016 Ella Salminen, Jussi Renko, Eetu Kovanen, Venni Suominen, Tapio Tätilä. Apuvoimina pelasivat Joonas Tapiovaara, Iiro Rautavuori, Lauri Hacklin, Santeri Soutolahti ja Sanni Kämäräinen. Sadetta, usvaa, hikeä ja hiertymiä. Halauksia, hihitystä ja hyytymätöntä hymyä! 224 paria tai parempaa tulosta 6 kierroksella, 70 km matkalla, 24 tunnin aikana. Huikea suoritus! 

Juniorigolfin tukemiseen mukaan lähteneet yritykset tai yksityishenkilöt tukivat haluamallaan summalla ryhmän (3 pelaajaa) vuorokauden aikana pelaamista par- tai sitä paremmasta tuloksesta esimerkiksi 0,20 € - 5 € / par (tai parempi). Juniorit ja Rauma Golf kiittävät - TE KAIKKI TEITTE TÄSTÄ MAHDOLLISTA! SUURIN KIITOS!

 


Tapahtuman pääyhteistyökumppanit

 

 

Forchem         cafe sali       LWT-logo kaanteinen

     

 HOviSALes           palanssi

 

Jaakko Raula, Jaakko Salomaa, Jari Ylen, Eija ja Jorma Salmi, Pertti Hynninen, Vento Käkönen, Markku Kiikola, Jouko Varttinen, Turto Turtiainen, Markku Vähähaka, Jere Ringbom, Jaakko Hirvonsalo, Jyry Salomaa, Aki Juusela, Antti Aikko, Tapio Kartano, Juhani Suoramaa, Porin Puukaluste Oy, Matti Salminen, Julius Hermonen, Kalle Nissilä, Resrent Finland Oy, Jari Gråholm, Henry Ylikangas, Eija Väinölä, Karri Anttila, Janne Junnila, Hannu Kämäräinen, Juha Viianen, Hannu Koivuviita, Ossi Nurmi, Tommi Torikka, Olli Tiirola, Rainer Helkkula, Harri Johansson, Matti Alonen, Markku Jaakkola, Kimmo Toivanen, Olli Liimatainen, Matti Rantanen, Juhani Salo, 

 

http://golf.fi/golfseurat/pelataan-24-tuntia-junnugolfille/

 

 

 

 

 

 

Rauma Golf toteutti 24h junnugolfille tapahtuman                                 22.-23.6.2015 klo 18:00-18:00.

 

Hauskalla tempauksella kerättiin varoja oman seuran juniorityön hyväksi.

Projektin tavoitteena on junnugolfin näkyvyyden nostaminen, seuratoiminnan yhteisöllisyyden nostaminen ja ennen kaikkea mahdollistaa raumalaisten junioreiden mahdollisuus tulla golfharrastuksen pariin.

Pelaamassa Heikki Mäntylä, Jere Jaakkola, Ville Rintala, Janne Laine, Tuomas Sykkö, Pekka Liukkonen, Tapio Tätilä, Lauri Hacklin, Iiro Rautavuori ja Aleksanteri Anttila.

Juniorigolfin tukemiseen mukaan lähteneet yritykset tai yksityishenkilöt tukivat haluamallaan summalla ryhmän (3 pelaajaa) vuorokauden aikana pelaamista par- tai sitä paremmasta tuloksesta esimerkiksi 0,20 € - 5 € / par (tai parempi).

24h junnugolfille ESITE ja Info sivu.

Tapahtuman pääyhteistyökumppani

                                                                               Kiitos mukana oleille                                                           Anne Paasikivi, Soili Numme, Pertti Hynninen, Mika Laaksonen, LähiTapiola, Foilpoint, Kai Salo, Golden Sun Golf Mia Uusitalo, Hannu Koivuviita, Lääkärikeskus Minerva, Niina Tapala, Kari Sallinen, Marko Haapala, Juhani Suoramaa, Café Sali, Porkkanagolf, Matti Salminen, Markku Jaakkola, Janne Mokka, Eurajoki Golf Club, Jaakko Raula, Rauman Energia, Osuuspankki, Juhani Salo, Jere Jaakkola, Janne Laine, Tuomas Sykkö, Ville Rintala, Erik Haarte, Henry Ylikangas, Fere Oy, BuenaVista, Markus Viitanen, K-Rauta, Marko Sulin, Erkki Salo, Jarmo Tanhua, Pekka Liukkonen, Porin Puukaluste, Joanna ja Vesa Kuusela

 

pelaamaanraumalle banneri

Ajanvaraus

Vieraspelaajille: 
Caddiemaster

02 8230324 / Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.  

Greenfee-tiedot 

Kenttä ja klubipalvelut ovat vielä SULJETTUNA! Jäiselle kentälle meno on kielletty.
Ilmoitamme kentän aukeamisesta nettisivuillamme.

RANGE AUKI. Pallot kerätään rangelta itse. 

PAR 3 KENTTÄ AUKI.


Ota tarvittaessa yhteyttä  Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Jäsenasiat/ Jäsenlaskutukset               Office  Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tai soittamalla 02-8230324

 

Jäsenille kirjautuminen:

(Avautuu uuteen ikkunaan)

Kilpailukalenteri

 • Kauppaseuran mestaruuskisa
  12.07.2020
 • Klubimatka Alastaro Golf (Tapahtuma)
  13.07.2020
 • Riviera viikkokisa 6
  15.07.2020
 • Pomppusten sankarit 1/2
  16.07.2020
 • Golfjurta Open
  18.07.2020

raumagolf fb

raumagolf webkamera2